Den koní 2004

Jak ho viděla a zaznamenala zpod závoje Bílá paní

denkoni04_01Pokud byste v neděli 30.5.2004 náhodou zabloudili do stáje Lipina, mohli byste propadnout dojmu, že vás šálí zrak. Jindy poklidné místečko ukryté ve valašských kopcích praskalo ve švech a osazenstvo Lipiny se změnilo v bandu bláznů převlečených za okouzlující pohádkové bytosti. Ruce si podával šašek s vodníkem a celá naše pohádková sebranka bavila děti, soutěžila s nimi v teorii, kreslila, skákala v pytlích a hrála si.

Ukázce na koních vévodila krásná Červená Karkulka, ovšem protože pod červeným čepečkem se skrývala drsňák Renča, výcvik jezdců byl tvrdý jako vždy. Heroický výkon při jízdě v obtížném kostýmu podala jeptiška, která v dlouhém hábitu zvládala statečně všechny cviky. Noc a den s vlajícími kostýmy málem uletěla z koně, jak za ní vlály šaty. Legrační šašek natřásající se při klusu pobavil stejně jako pirát na něžné Kergovii.

V průběhu akce jsme pokřtili i naše tři letošní přírůstky. Autoři nejvtipnějších jmen se mohli stát kmotry hříbátek. Naše nejmenší jsme letos pojmenovali Galio (z Giovanny po Magnus), Landi (z Miki po Landino) a Sedmikráska (ze Sáry po Gatwick).

denkoni04_15Tradičně proběhla soutěž o tábor Prázdniny v sedle. Tentokrát děti kreslily pohádkové koně a nejhezčím obázkem si tábor zasloužila Martina Lišková (15let).

Teplé květnové sluníčko, krása koní, vůně klobásek, pohodová hudba Bobra a Motýla a vtipné kostýmy přilákaly rekordní množství návštěvníků, starých známých i nových tváří. Někteří se přišli ujistit, že letošní tábory se na farmě v Lipině už chystají a že budou opět tak skvělé, jako minulé ročníky. Mohli se přesvědčit, že naši čtyřnozí zvířecí kolegové zvládají i hudbu, vlající hábity a davy dětí a že už se všichni těšíme na naše táborníky!

Prohlédněte si fotografie z akce Den koní 2004: