Prázdniny v sedle 2000

Malé povídání o pobytových táborech u koní, které proběhly v roce 2000

Po prázdninách zdravíme všechny, kteří se rozhodli si o nás a našich koních něco přečíst. Jestli jste měli léto alespoň tak příjemné jako my, „tož“ čtěte dál!
Kromě „výcviku domorodců“ a rekreantů z blízkého hotelu Jelenovská jsme uspořádali týdenní pobyty pro děti (někdy se zamíchali i dospělí :-)) nazvané „Prázdniny v sedle“. Všech čtyřech turnusů se zúčastnil neuvěřitelný počet 33 dětí, což je vzhledem k prvnímu ročníku povzbuzující, ale pro budoucí ročníky také zavazující. Děti měly při výuce k dispozici celkem 7 zkušených koní-učitelů a dva poníky na ježdění. Své ošetřovatelské schopnosti si mohli „mladí koňáci“ vyzkoušet také na ostatních koních z našeho 20 členného stáda. Do rozvrhu se nám vešla jak každodenní péče o koně, tak koupání, vycházky do krásné okolní přírody a různé hry a zábavy. Velký úspěch sklidila návštěva hřebčína pana Vandy v Doubravách u Luhačovic (závodní koně pro dostihy a plemeníci) a výlet do lázní Luhačovic. Děti odjížděly spokojené a sem tam se při loučení objevila i slzička. Přečtete si v dalším odstavci, co nám děti napsaly do návštěvní knihy při svém odjezdu.

bluehorse

Zajímavé úryvky z návštěvní knihy

…byl to nejlepší tábor, na kterém jsem byla. Určitě se ještě uvidíme. Děkuji všem, kteří mě učili jezdit – byli jste opravdu skvělí a byla s vámi legrace. Lucie.

…je to můj první tábor a opravdu mě ani trochu nezklamal. Bylo to super. Nashledanou příští rok! Tereza B.

…lepší tábor jsem snad ani neviděl. Děkuji všem, kteří mě naučili jezdit zase o něco líp. Určitě sem ještě přijedu. Ahoj příští rok. Andrea K.

…velmi se mi tu líbilo, přijela bych zase znovu. Nejlepší byla vycházka na Arance. Ahoj, příště přijedu zase. Zuzka K.

…bylo to tu skvělé. Chci poděkovat Renči a paní Lence, že tak trpělivě opravovaly moje chyby na koni. Všichni jsou tady perfektní, a líbí se mi, že se za každým můžu přijít poradit, když něco nevím. Našla jsem si tu nové kamarády a doufám, že se zamlouvám i já jim. Zkrátím to: Díky za nádherné prázdniny! Eliška S.

…páčilo sa mi tu výborne. Holky i kone boli výborní. Nuda s vami nebola. Určite sa vrátim. Bol som tu, pridem zas. Fantomas. Adam.

Kun_s_nohou_nahore…moc se mi tady líbilo. Naučila jsem se hodně nových věcí u koní. Vedoucí tady byli skvělí a koně taky. Marťa P.

…bolo to tu super. Moj obľúbený koň je Jáva a dúfam, že tu ostane. Určite sa čo skoro vrátim a budu tu aj všetci ludia, čo tu teraz boli. Daniel.

…moc se mi to tu líbilo, přijedu zase a dám pusinku Arance. Vaše Monča.

…bylo tu moc hezky a oblíbila jsem si Hektora a Aranku. Barbora

…líbilo se mi tady moc. Asi mi to moc nešlo, ale bude se mi moc stýskat. Ale přijedu se za váma zase někdy podívat. Monča H. z Brna

…bylo to tu fajn. Renča mě toho hodně naučila. nejlepší byly vyjížďky, ale byla škoda, že jsem nejela s paní Lenkou. Dobré byly soutěže na ponících. Můj nejmilejší kůň je Hektor. Byl to můj nejlepší koňský tábor. Ahoj, někdy příště s mamkou, Háňa Š.

 

2headsVšem letošním účastníkům, pomocníkům a organizátorům z celého srdce děkujeme. Hodně jsme se toho přiučili, ať už se jednalo o organizování volného času, ubytování, atd. anebo (a to asi především) jak skloubit výuku začínajících jezdců s pokročilými.
Moc se těšíme na všechny „staré známé“ (ale samozřejmě i na nové tváře) a už chystáme nové tábory pro rok 2001: „Prázdniny v sedle 2001“.

Celé osazenstvo stáje Lipina