Prázdniny v sedle 2002

Zdravíme táborníky a všechny přátele koní!

Opět máme za sebou dva měsíce ježdění, pět plných turnusů. Letos k nám zavítalo 45

nováčků a 51 pokročilých z minulých ročníků, tedy neuvěřitelných 96 dětí! Především naši přátelé z minulých let nás mile překvapili. Mnozí se po absolvování našeho tábora začali věnovat jízdě na koni i sami ve svém volném čase, a tak svůj jezdecký styl znatelně zlepšili. Ale i úplní začátečníci se naučili po jednom týdnu samostatně řídit

svého koně v kroku a pod dozorem v klusu. Moc nás potěšilo, že někteří nováčci zvládli nakonec i cval a vycházku.

Hafling

Někteří se u nás poprvé setkali s tak záludnými nástroji, jako jsou kolečka, lopata a smeták :o)

Naopak soutěž o nejkrásnějšího koně nadchla všechny, takže nakonec se zapojili i vedoucí. Mezi fotografiemi najdete ty nejpovedenější kreace.

Stezka odvahy letos neměla chybu! Vřískot se rozléhal celým lesem a slyšeli ho až v Lipině. Kvůli dešti si bohužel strašidla nemohla vychutnat našeho statečného Romea, na kterého se chystaly speciální efekty… (nic ve zlém, Romeo :o)

Mírně nás zklamaly výsledky vědomostních soutěží. Zato soutěže koňské a „pozemní“ byly bezvadné. Objevili jsme mezi námi skokanské talenty, experty v hodu a míření, nezkrotitelné mustangy…

Nezapomenutelný byl i výlet do hřebčína, lázní Luhačovice, cesta do Valašských Klobouk (I když jsme vás tak zaskočili, když jste zjistili, že se jede „pěškobusem“.), procházka lesem…

 

Lezici_hnedakVšichni si myslíme, že letošní Prázdniny v sedle byly ty nejlepší ze všech dosud pořádaných ročníků. Přispěli jste k tomu vy, naši skvělí táborníci, počasí (I když někdy poněkud nepřátelské, hlavně v turnusu D.), vynikající jídlo, zkušenosti z minulých let a samozřejmě naši laskaví, přátelští a neskutečně trpěliví koně.

A nakonec bych se chtěla zmínit o vedení. Za všechny děkujeme úžasné „ženě v kuchyni“, neúnavné hubitelce klíšťat a much a hlavní organizátorce, která celý tento tábor vymyslela a realizovala, tedy paní Lence Šomanové. Dále pak naší přísné, ale spravedlivé Renči, neúnavné Peti, báječné Mirce, naší krásné Élišce, Janě a všem, kteří se v době tábora objevovali ve stáji a pomáhali nám (Míša, Nika, Katka, Evča, Alča, Adéla, Verča, Anička, …). A samozřejmě nelze zapomenout na nejdokonalejší strašidlo z celé noční hry, nepostradatelného Františka Šomana.

Fotografie z táboru:

Prohlédněte si zápisy z návštěvní knihy:

Kniha1

Čus lidičky!!
Pokud uvažujete o tom, jestli sem máte jet, volba zní jasně! Je to tu bez chyby! Lidičky jsou tu super, koníčky jsou ale stejně nejlepší! Vyjižďka, kterou jsme absolvovali, byla to nejlepší na celém táboře a taky stezka odvahy byla fajn. Měla jsem v kalhotech, ale nakonec jsem šla sama. Čaute zas někdy.

Katka Hudečková

P.S. Příští rok jsem tu zas. Připravte se!!! Super lidi: Nika, Peťulka, paní Lenka, Janička a všichni ostatní!

Líbilo se mi tu!

Elen Schejbalová

Hlava3

Moc se mi tu líbilo, líbili se mi tu koně a také kuchařka Lenka a vůdce Renča a dobrá srandistka Peťa a Eliška. A moc děkuji všem holkám, co tu byly, a hlavně Madle Kupčíkové, která, teda její mamka, našla tenhle tábor na internetu. A nelíbilo se mi tu nic, prostě se mi líbilo všechno.

Barbora Zahradníčková

Bylo to tu super. Moc se mi líbil Satyr, Myška a Bublina. Hrozná byla noční hra (bojovka). Také byla moc hezká vyjížďka s Janou. Byly tady super holky, až na některé. Lenka byla dobrá kuchařka. Byly tady moc dobré jídla. Tak pac a pusu.

Vaše Natálie Mošnová

Bylo to tu skvělé, mám ráda všechny koně, ale nejvíc Aranku. Jídla tu mají hodně dobrý, výlet do Luhačovic byl super. Vyjíďka byla skvělá. Už se těším na příští rok.

Verča Uhýrková

Byla jsem tu raz (2x), příště jedu zas. Fakt super tábor – hlavně Peťa, Renča a koně. Jinak všichni. Nejlepší byla vyjížďka a jídlo – MŇAM! Ahoj zdraví Gabča Manová.
P.S. Peťo, neber si špatně to nadávání, byla to SRANDA!

 

Kun_ve_dverichAhoj, ahoj, ahoj!
Líbí se mi kůň LYL LOVELY, protože je skvělá. Pak se mi líbila stezka odvahy a vyjížďka. Příští rok přijedu taky (doufám). Byli tu fajn lidi. ČAU, mějte se super.

Jana Galčanová

Ahoj lidi!
Líbili se mi tu všichni koně! I Bára, Lucka, Nika, Peťa, Jana, František a Lenka byli dobří (zvláště Bára s Luckou). I stezka byla fajn.

Blanka

Děkuji za krásný letní tábor v sedle a krásné prožitky!! Jsem velmi ráda, že jsem s vámi strávila i když jen krátký týden!!!!!!!!! Děkuji všem vedoucím a pomocným děvčatům, jako jsou Katka, Nika, Eva, Péťa, Jana, Míša, Renča, paní Šomanová, Mirka, atd. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla. Příští rok termín D!! Čau a dík!!!!

Áďa Uhlířová

Kun_se_stajgrem2

Strašně se mi tady líbilo. Už jsem tady každý rok (3x) a pokaždé je to tady super. Doufám, že mi to vyjde i příští rok, abych tady mohla strávit aspoň ten jeden týden. Všem děkuji.

Andrea Koňasová

Bylo to tu všechno super. Ani se nedalo říct, co bylo lepší. Nádeherné a hodné koně, dobří učitelé, atd. Prostě příští rok jsem tu zase.

Tereza Bobčíková

Ne každý má to štětí, že může strávit nádherný týden mezi vámi a s koňmi. Já jsem ho zažila a jsem vám za to moc vděčná!! Vše bylo super. Podrbte za mě Uhlici, neboť jsem to už nestihla!! Určitě se uvidíme příští rok.

Lenka Komínková

Mně se tady velice líbilo a nejvíce se mi líbilo posezení u ohně. Byly tady pěkné i výlety. A ráda bych přijela i příští rok.

Kateřina Fojtů

A příští rok nashledanou zase v Lipině!!!